Personel

Aneta Suchożebrska
Nauczycielka Montessori i założycielka przedszkola ABC

annetaOd 12 lat jestem związana zawodowo z metodą M. Montessori. W 2005 roku rozpoczełam prace jako pomoc nauczyciela w anglojęzycznym przedszkolu Montessori w Warszawie. W latach 2006-2007 miałam sposobność pracować w znakomitym przedszkolu Buindells Day Nursery w Londynie. Po powrocie do Polski ukończyłam kurs NAMC (North American Montessori Center), który pozwolił mi rozpocząć pracę jako nauczyciel Montessori. W 2013 otworzyłam swoje wymarzone przedszkole anglojęzyczne ABC Montessori Education gdzie jako mama dwojga wspaniałych dzieci dzielę swój czas na bycie rodzicem I nauczycielem. Dzięki temu mogę stosować metodę Montessori zarówno w domu jak i w moim przedszkolu. Chciałabym, aby wszystkie dzieci czuły się wolne i szczęśliwe w przytulnych progach przedszkola ABC Montessori Education, ponieważ nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż widok szczęśliwego dziecka.

 

mgr Przemysław Suchożebrski
Dyrektor administracyjny

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie kierunek Nauczyciel oraz podyplomowo ukończyłem studia pedegogiczne Wychowanie Przedszkolne I Wszesnoszkolne. W przedszkolu ABC Montessori Education zajmuję się zażądzaniem placówką, realizacją zadań statutowych, sprawowanie nadzoru pedegogicznego nad placówką. Ponadto mam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności co przekłada się na dobre rozwiązania w zarządzaniu przedszkolem.

 

Karolina Skowrońska
Nauczycielka Montessori i kierownik przedszkola

IMG_4754Pracuję z dziećmi od 11 lat. Mam doświadczenie w opiece nad dziećmi w różnym wieku. Przez cztery lata miałam przyjemność pracować z grupą czterolatków. Ukończyłam studia pedagogiczne, na których dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy na temat rozwoju dziecka. Posiadam dyplom NAMC Montessori. Staram się podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności pracy z dziećmi poprzez uczestnictwo w różnych szkoleniach z zakresu pedagogiki i psychologii oraz w kursach językowych. Od kiedy pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi. Spełniam się w swojej roli i cieszę się, gdy mogę wspierać dzieci na wczesnym etapie ich rozwoju oraz uczestniczyć w ich codziennych zajęciach. Najważniejsze jest dla mnie to, aby z twarzy dziecka nigdy nie schodził uśmiech. Maria Montessori mówiła: „Pomóż mi zrobić to samemu” – i jest to jedna z myśli przewodnich, które towarzyszą mi podczas pracy dziećmi. Chcę być nauczycielką, która pomaga dzieciom, by były samodzielne i spontaniczne. 

Izabela Adamska – Chuta
Nauczycielka

iza 2Pracuję z dziećmi już szósty rok. A ponieważ jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, moja pierwsza praca była ściśle związana z muzyką i dziećmi. Następnie zdecydowałem się zgłębić swoją wiedzę na temat pedagogiki i rozwoju dziecka. Od 2010 roku pracuję w przedszkolach i nieustannie poszukuję sposobów na lepsze zrozumienie dzieci, zwłaszcza po tym, gdy zostałam mamą. Dlatego jestem tutaj – w przedszkolu Montessori. W swojej pracy staram się jak najlepiej korzystać ze swoich umiejętności i doświadczenia. Doskonalę swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach i warsztatach – aktualnie odbywam kurs z pedagogiki Montessori. Moim zadaniem jest pomagać dzieciom w odkrywaniu świata, a ich radość jest dla mnie największą nagrodą.

 

Katarzyna Szczypek
Logopeda

Resized_kasia_1Jestem logopedą i absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracuję jako logopeda w przedszkolu i w szkole podstawowej, spotykając się z dziećmi, u których występują różne trudności artykulacyjne. Zdaję sobie sprawę z tego, że mówienie może być dla dzieci wyzwaniem i dlatego pragnę im w tym pomóc. Praca z dziećmi to dla mnie prawdziwa przyjemność!

 

 

Agnieszka Brzózka
Psycholog

 

agnieszka