Casa Class
Zajęcia indywidualne
Montessori

Nasza grupa Casa to dynamiczna i pełna energii mieszanka dzieci w wieku 2,5 – 7 lat. Włożyliśmy wiele wysiłku w to, aby przygotowane dla dzieci otoczenie było przestronne a zarazem przytulne.
Stworzyliśmy komfortową przestrzeń do zabaw w kręgu, gdzie maluchy mogą się bawić i odpoczywać; oraz wstawiliśmy większe i mniejsze stoliki, przy których dzieci mogą realizować codzienne czynności. A ponieważ
w metodzie Montessori istotny jest ruch, przeznaczyliśmy również
sporo miejsca do zabawy na matach. Przestronne wnętrze wzmacnia
w dzieciach poczucie swobody przemieszczania się i sprawia,
że organizacja ich aktywności jest najlepsza z możliwych – nie ogranicza ich bowiem brak miejsca.

Na materiały dostępne w naszej sali składają się wysokiej jakości materiały Montessori lub materiały opracowane przez nauczycieli, które w pełni spełniają potrzeby i przyczyniają się do poprawy procesów poznawczych
u dzieci. Nie ustajemy w wysiłkach, aby nasza sala była wystarczająco atrakcyjna w kontekście stymulacji naturalnych dziecięcych potrzeb poznawania i tworzenia.
Casa Class Zajęcia indywidualne Montessori - ABC Montessori Education
Pięć obszarów edukacyjnych systemu Montessori, obejmujących materiały dydaktyczne przeznaczone dla naszych podopiecznych, to:

  • Życie praktyczne
  • Wrażliwość sensoryczna
  • Matematyka
  • Język
  • Kultura i edukacja kosmiczna
Każde z dzieci jest jedyne w swoim rodzaju i może wymagać podejścia indywidualnego lub pracy w małej grupie. Może też samo wybrać swój ulubiony materiał i pracować z nim tak długo, ile zechce, we własnym tempie.
Zajęcia w kręgu - ABC Montessori Education

Zajęcia w kręgu

Zajęcia dla maluchów polegają przede wszystkim na odkrywaniu rozmaitych rzeczy umieszczonych na półkach, bez konsolidowania uwagi na jednej konkretnej czynności. Ze względu na to, iż zdolność do koncentracji u małych dzieci trwa stosunkowo krótko, skupiają się one na czynnościach, które mogą zrobić po raz pierwszy, polegających na sprawdzaniu właściwości określonych przedmiotów i obserwacji rówieśników. Sala dla młodszych dzieci została zaprojektowana w taki sposób, aby stymulowała ich ciekawość poprzez dostarczenie im bodźców z życia praktycznego oraz materiałów sensorycznych. Dzieci mogą wybierać spośród ponad 40 czynności, m.in. malować na sztaludze, słuchać muzyki, budować z klocków czy bawić się postaciami zwierząt. Wszystko opiera się na odkrywaniu poprzez zabawę i pozyskaniu umiejętności korzystania z materiałów Montessori.

Zajęcia artystyczne
i dodatkowe

Wszystkie formy sztuki, których dziecko doświadcza, odgrywają istotną rolę w różnych sferach jego rozwoju. Prace ręczne wzmacniają chwyt opuszkowy i promieniowo-palcowy, ale przede wszystkim rozwijają percepcję przestrzenną i kreatywność, wydłużając czas koncentracji
i pozwalając dziecku wyrazić się na wszelkie możliwe sposoby.
Dlatego też nieustannie motywujemy dzieci, by malowały, rysowały, wyklejały, tworzyły kolaże, elementy z gliny czy masy solnej
oraz odkrywały nowe, rozmaite kompozycje i techniki.

Dzieci z grupy Casa codzienne uczestniczą w zajęciach dodatkowych! Korzystają z nauki tańca i muzyki, biorą udział w gimnastyce z elementami korekcyjnymi, a także uczestniczą w zajęciach z gotowania i ceramiki.
Zajęcia artystyczne i dodatkowe - ABC Montessori Education

Rekrutacja przedszkolna

Przyjmujemy dzieci w wieku od 16 miesięcy do lat 7.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego
lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Rekrutacja